Meizu Pro 6 Satışa Sunuldu
Meizu'nun çiçeği burnunda amiral gemisi akıllı telefonu Pro 6 satışa sunuldu. Meizu Pro 6'nın özellikleri ve fiyat detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Uygun fiyatlı akıllı telefon çözümleriyle ülkemizde de kayda değer bir kullanıcı kitlesi oluşturan Meizu, geçtiğimiz günlerde duyurduğu üst seviye akıllı telefon Pro 6’yı resmen satışa çıkardı.

Meizu Pro 6 beklendiği gibi ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. 32GB’lık sürümü 384$’dan listelenen Meizu Pro 6’nın global satışı için henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil. Meizu Pro 6’nın Türkiye’ye giriş yapması durumunda tüketicilerden yoğun ilgi göreceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Güçlü Özellikler ve Uygun Fiyat Bir Arada

Samsung üretimi 5.2 inç büyüklüğünde basınca duyarlı Super AMOLEDekranla donatılan Meizu Pro 6’nın işlemci biriminde MediaTek üretimi 10 çekirdekli Helio X25 yer alıyor. Telefonun grafik yükünü ise dört çekirdekliMali-T880 GPU üstleniyor.

4GB RAM’in yer verildiği Meizu Pro 6’nın 64GB’lık seçeneği de mevcut. Telefonun depolama birimini ne yazık ki microSD kartla artırmak mümkün değil.

İnce ve şık görünümlü metal kasanın eşlik ettiği telefonun odak noktalarından birini de arka kamera oluşturuyor. F/2.2 diyafram açıklığına sahip 6 katmanlı Sony üretimi arka kamera lazer otofokus sensörüyle destekleniyor.

Meizu söz konusu sensör etrafına 10 adet LED flaş yerleştirerek, kameranın düşük ışık çekim kalitesini artırmayı hedefliyor. Faz algılamalı odaklama gerçekleştirebilen arka kamera ayrıca Corning Gorilla Glass camla korunuyor. Pro 6’nın ön kamerası ise 5MP çözünürlüğünde.

Kaynak : http://shiftdelete.net/meizu-pro-6-ozellikleri-ve-fiyati-70819

YOUR REACTION?