Apple Araba Yapıyor!
Sürücüsüz araç deyince akla ilk Google geliyordu. Ancak Apple geri kalmadı ve binlerce mühendisle sürücüsüz araçlar üzerinde çalışıyor. İşte detaylar!

Sürücüsüz araçlar, dünyayı ele geçirmeye yavaş yavaş başlıyor. Google’ın sürücüsüz araçları şu anda Londra’da halihazırda kullanılırken, Google’ın en büyük rakiplerinden Apple da kartlarını gizlice oynuyor.

Dünyaca ünlü otomobil şirketi Ford’un CEO’su Mark Fields, Apple’ın bir araba üzerinde çalıştığını iddia etti. Gazetelerden bahsederek “herkesle aynı şeyi okuyoruz, ancak çalışmalarımız ve tahminlerimize göre Apple bir araba üzerinde çalışıyor.” dedi.

“Google’la çalışmak istemedik”

Mark Fields, bu ifadeyi Google ile Ford’un araba yapımı konusunda birlikte çalışıp çalışmayacağı sorulduğunda kullandı. Ayrıca Fields, Ford olarakGoogle’ın üreticisi olarak çalışmayı pek teşvik edici bulmadıklarını da ekledi.

Neowin’in haberine göre BBC, daha önce Elon Musk ile benzer bir röportaj yapmıştı ve Apple’ın araba üretip üretmediğini sormuştu. Musk ise bu soruya “Bir şey yapmak için binlerce mühendisi işe aldığınızda onu saklamak pek kolay olmaz.” şeklinde daha dobra bir cevap vermişti.

Kaynak : http://shiftdelete.net/apple-araba-yapiyor-70852

YOUR REACTION?